Veel luisteraars die Eva Cassidy horen zingen, vragen zich af waarom ze tijdens haar leven zo weinig succes had. Toch waren er toen ook al mensen die haar kwaliteiten herkenden, zoals de barman die na één van haar slecht bezochte optredens mompelde: ‘Werkelijk, dit was een stem uit de hemel.’
Hier vind je extra audio- en videomateriaal: https://youtu.be/hJro-_FTcYU
Ook toonaangevende talentscouts uit de muziekindustrie hoorden wat Eva in haar mars had. Mick Fleetwood, die een club had in Alexandria waar Eva enkele keren optrad, bood zijn hulp aan bij het vinden van een platenmaatschappij. De Fleetwood Mac-drummer hoefde echter niet veel moeite te doen om Blue Note-president Bruce Lundvall te overtuigen van Eva’s muzikale vaardigheden.

Mick Fleetwood met Songbird
Lundvall wapperde met een aantrekkelijk contract, iedere andere zangeres zou daar de oceaan voor overzwemmen. Eva hoefde slechts te tekenen en kon daarna meteen doorlopen naar de studio om een jazzalbum te maken. ‘Mag het alleen maar jazz zijn?’ vroeg Eva. ‘Tsja, we zijn nu eenmaal een jazzlabel,’ antwoordde Lundvall, die zijn plannetje al in rook zag opgaan. Eva weigerde met de woorden: ‘Ik wil me niet beperken tot jazz, ik zing ook gospel, blues, folk, en country.’ Ze hield niet van hokjes. Daarom reisde de machtige platenbaas onverrichter zake terug naar New York.

Bruce Lundvall
Dertig jaar later verschijnt Eva Cassidy’s jazzalbum alsnog. Na het succes van I Can Only Be Me waarbij het Londen Symphony Orchetra nieuwe arrangementen speelde onder Eva’s stem, krijgt een jazz-bigband de kans om dit ook te proberen. De in Australië geboren Britse componist en musicoloog Christopher Willis schreef arrangementen die door een bigband zijn opgenomen in de Angel Studio’s in Londen. Behalve pianist Max Cooper III worden de andere muzikanten in het persbericht niet vermeld.

Eva’s stem is geknipt uit opnames die ze tussen 1987 en 1996 maakte op de podia van The King of France Tavern, Annabolis, Blues Alley, Georgetown en in de Golden Triangle studio. De komende tijd zullen mondjesmaat stukken als ‘Blue Skies’, ‘At Last’, ‘Honeysuckle Rose’, ‘You’ve Changed’, ‘Cheek To Cheek’, ‘Still Not Ready’ en ‘Ain’t No Sunshine’ verschijnen. Het eerste nummer van het album Jazzed dat is vrijgegeven is het door Duke Ellington (muziek) en Bubber Miley (tekst) geschreven ‘It don’t Mean A Thing, If It Ain’t Got That Swing’.

Het is niet zo moeilijk om te concluderen dat als iemand swing had, het Eva Cassidy was. Maar dat wisten de fans al.
Laat een reactie achter